ПАЛЕ, 11. априла – Протекле године изазовне су не само у политичком, већ и у економском смислу. Посебно у погледу проналажења начина за борбу против инфлације и сталног раста цијена и трошкова живота и пословања.
Каже ово Ацо Станишић, директор “Електродистрибуције” Пале и посланик у Народној скупштини РС.
Додаје да оваква времена од појединца траже да да свој лични максимум како би остварио најбоље резултате и како би у оваквим временима осигурали не напредак, већ опстанак у тржишној утакмици, посебно у условима у којима Република Српска има најнижу цијену електричне енергије у региону.
– Електродистрибуција Пале као дистрибутивно предузеће реализује послове снабдијевања електричном енергијом и бригу о електродистрибутивном систему на подручју 13 општина. Ријеч је о разуђеном и физички захтјевном терену у многим општинама, посебно у зимским условима, и заиста сам поносан на теренске и електро-монтерске екипе које су одговориле свим задацима у протеклом периоду – рекао је Станишић за Српскаинфо.
Истакао је како је реализован и низ значајних инвестиција у мрежу и мрежне системе, али и да су планом рада предвиђени велики пројекти.
– Планирамо да у овој години, у циљу побољшања квалитета електроснабдијевања обухваћених подручја, реализујемо радове на реконструкцији 10кВ вода Заваит, 10кВ вода Челебићи и 35кВ вода Рогатица-Вишеград, али и пројекте у циљу модернизације технологије неопходне за ефикасније функционисање нашег предузећа. Кроз планове рада и инвестиција држимо и корак са развојем општина на чијем простору дјелујемо, посебно Источног Новог Сарајева и подручја Пала и Јахорине, гдје је у протеклом периоду интензивирана градња и реализација великих пројеката – додаје Станишић.
Наглашава да предузеће годинама стабилно послује и да је успјешно одговорило свим захтјевима реструктурирања кроз који пролазе сва дистрибутивна предузећа из система Електропривреде Републике Српске.
– Успјешно смо одговорили свим тим захтјевима и одржали стабилно пословање. Смањили смо број запослених у складу са захтјевима и измирили све обавезе према радницима који су отишли из предузећа. Као и већина предузећа, имамо потребе за додатним радницима електро струке – електроинжењерима и електро монтерима, али нова запошљавања вршимо у складу са оквирима прописаног броја радника. Редовно сервисирамо све своје обавезе, а консолидована добит предузећа се у посљедње двије године креће у просјеку око 4 милиона КМ на годишњем нивоу – наводи Станишић.
Додаје да су ови резултати показатељ тога да добар тим и у изазовним временима може остварити добре резултате, а каже да га уз добре финансијске показатеље и реализоване инвестиције посебно радује то што истраживања показују раст задовољства корисника и квалитетом снабдијевања и односом и професионалношћу запослених у овом предузећу према корисницима.
Говорећи о свом политичком ангажману, Станишић је истакао да је у политику ушао као остварен породичан човјек и привредник, како би кроз своје искуство унаприједио све оне сегменте које је кроз рад препознао као мањкаве и које је потребно унаприједити.
– Када сам улазио у политику, водио сам се тиме да своје знање искористим да помогнем прије свега својим Палама и својим суграђанима, који су на крају крајева ти који нас оцјењују и одлучују својим гласом да ли смо добро радили свој посао. Број гласова који сам освојио на претходним изборима сматрам и потврдом досадашњег доброг рада, али и својеврсном обавезом да даљим радом оправдам то дато повјерење – поручио је он.
ОД ПОСЛАНИЧКЕ НАКНАДЕ ДОНАЦИЈА
Станишић истиче да је један од начина да се својим суграђанима захвали на подршци, али и да помогне развоју Пала и останку младих на овом подручју, недавна донација 20 јуница.
– Сматрао сам да, када већ имам ту могућност, своју посланичку накнаду усмјерим на нешто вишеструко корисно. Одлучио сам да то буде ова донација кроз коју смо помогли и оне којима је помоћ потребна, али и узгајиваче гатачког сивог говечета, које смо изабрали као донирану пасмину. Мишљења сам да треба његовати своје сорте, али и своје обичаје, огњишта и радити тако да обезбиједимо услове да млади остају на селу и живе од свог рада – закључио је Станишић.