БАЊАЛУKА, 19. ОKТОБРА – Генерални секретар ДЕМОС-а Боран Босанчић изјавио је данас Срни да нема разлога за понављање избора у Републици Српској и да би таква евентуална одлука Централне изборне комисије БиХ довела до веће нестабилност, те правне и политичке несигурности.
Он је истакао да је свима јасно да је за инокосне функције убједљива изборна побједа кандидата СНСД-а које су подржале и партије у оквиру владајуће коалиције, додајући да би евентуално понављање избора било узалудно трошење средстава и да би резултат био исти.
“Очито је изјава (лидера СДС-а Мирка) Шаровића плод његове жеље и субјеката који су га подржали, али уколико се пажљиво анализира Изборни закон БиХ и други документи који третирају ову тематику, може се видјети да уопште не постоје разлози за понављањем избора”, рекао је Босанчић реагујући на наводе Шаровића који је исказао вјеровање да би ЦИK могао донијети одлуку о понављању избора у Српској.